Kurumsal
Extensa Group, kurulduğu 1910 yılından itibaren, konut, ofis, lojistik ve endüstriyel projeler konusunda uzmanlaşmış gayrimenkul şirketidir. Bulunduğu çevreye her zaman değer katmıştır

www.extensa.be

Extensa Group, Ackermans & Van Haaren iştirakidir.

Extensa Group, kurulduğu 1910 yılından itibaren, konut, ofis, lojistik ve endüstriyel projeler konusunda uzmanlaşmış gayrimenkul şirketidir. Bulunduğu çevreye her zaman değer katmıştır. Süregiden projeler arasında kent merkezi ve banliyölerde yerleşim alanları, kentsel doku uzantısı olarak karma-kullanımlı geliştirme projeleri ve kentsel dönüşüm projeleri ve perakende ve eğlence merkezleri de yer almaktadır. Bu projelerin bazılarında Extensa Group diğer geliştirici firmalar ile veya yerel yetkili kurumlar ile işbirliğine de gitmiştir. Yürüyen projeler 1 milyon m² üzeri bir alanı kaplamaktadır.


Uzmanlık ve metodoloji

Her proje için, Extensa Group çekici tasarımlar, yaratıcı içerik ve ileri yasal ve finansal yapılar oluşturmak için en iyi yerel ve uluslararası profesyoneller ile çalışır. Extensa’nın risk yönetimi ve sürekli kıyaslamaya dayalı metodolojisi çeşitlendirilmiş ürünler ve coğrafik pazarlarda kendinden emin bir biçimde faaliyet göstermesini mümkün kılar. Kurulduğu günden beri Belçika’da çok aktif olan Extensa hem konut hem de ofis pazarlarında yaşanabilir topluluklar oluşturmak amacıyla sayısız proje gerçekleştirmiştir. Brüksel’deki tarihi Tour & Taxis alanının dönüştürülmesindeki kalite 2008 yılında Avrupa Nostra Vakfı’nın verdiği ödülle kanıtlanmıştır.


Uzmanlığımızı ihraç ediyoruz

2001 yılından beri, Extensa Group önemli bir atılımla bir dizi uluslararası pazara girmektedir. Lüksemburg Kenti’nde, Extensa Group kentin daha da genişlemesini içeren büyük çaplı bir karma-kullanım geliştirme projesinde iş ortağıdır. Slovakya’da, Extensa Group Trnava’da, Peugeot-Citroën üretim tesisinin karşısında yer alan bir perakende ve iş parkı projesi geliştiricisi olan Top Development’te yerel iş ortakları ile işbirliği yapmaktadır. Belrom ortaklığı vasıtasıyla ikinci derece Romen kentlerinde perakende parklarının başarıyla genişletilmesi çalışmalarında yer almasının yanı sıra, Extensa Romanya şimdilerde konut ve ofis projeleri de geliştirmektedir.


Türkiye’deki geliştirme projelerimiz

Extensa 2007 yılı içinde Şişli'nin (İstanbul) Bomonti mahallesinde bir dizi arsa alımı gerçekleştirmiş olup, toplam 200 daireli iki konut konseptini de halen geliştirmektedir.


Sağlam bir mali omurga
Extensa Group Euronext borsasında işlem gören ve Bel20 endeksinde yer alan bir Belçika holding şirketi olan Ackermans & van Haaren bünyesinde bulunmaktadır. Gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra, Extensa Group Leasinvest REIT (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) (yine Euronext borsasında işlem görmektedir) şirketinin %29.23 hissesine sahiptir. Bu yatırım ortaklığı Belçika ve Lüksemburg’da 500 milyon € olarak tahmin edilen bir gayrimenkul portföyüne sahip bulunmaktadır.